Tenis

ATP Finals, Djokovic mposht lehtësisht Schwartzmanin

Novak Djokovic fiton lehtë 2-0 me sete (6-3, 6-2) ndaj Diego Schwartzmanit në takimin e parë të grupit “Tokyo 1970” në finalet e ATP 2020 në vetëm 1 orë e 19 minuta lojë. Numri një në botë e mori setin e parë pa shumë vështirësi, edhe pse u thye në shërbim në game-n e tretë. Argjentinasi nuk përfitoi nga kjo epërsi, pasi humbi me shërbimet e tij në game-n e katërt dhe të tetë, duke e humbur 6-3 setin.

Në setin e dytë, Diego Schwartzman, praktikisht u dorëzua që në start, me Nolen që bëri lehtësisht detyrën, duke e marrë edhe këtë set me diferencë 6-2.

Një sukses ky që e bën Nolen një nga pretendentët e grupit të “Tokyo 2020”, për të pretenduar më pas triumfin përfundimtar (nuk e ka fituar ATP Finals që nga viti 2015). Ndeshjet e ATP Finals transmetohen çdo ditë nga SuperSport në orën 15:00 dhe 21:00.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency