Tenis

Atp Finals, Federer mposht Zverer dhe kalon në gjysmëfinale

Roger Federer kualifikohet në gjysmëfinale të Atp Finals. Favorit për të triumfuar në këtë turne, numri 2 në botë mposhti 2-1 me sete, 7-6, 5-7 dhe 6-1 20 -vjecarin gjerman Alexander Zverev, i cili e vuri në vështirësi serioze zvicëranin në dy setet e para, por u dorëzua pa kushte në setin e tretë, duke marrë vetëm një gejm.

Fillimi i ndeshjes rezultoi i vështirë për 36-vjecarin, i cili diti të reagonte me autoritet, duke i anuluar më pas një set-point në “tie beak” kundërshtarit, për të fituar në fund 8-6.

Në setin e dytë Zverev, edhe pse u thye në shërbim që në gejmin e parë, ariti të merrte avantazhin pasi Federer dështoi në shërbimet e tij në gejmin e katërt dhe të 12-të.

Seti final nuk pati histori. Talenti gjerman mori vetëm gejmin e parë, me Federer që fitoi lehtësisht në vetëm 32 minuta lojë 6-1 dhe të gjithë ndeshjen 2-1 me sete.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency