Tenis

ATP Rome, Nadal kualifikohet lehtësisht, eliminohet “makthi” Thiem

Rafael Nadal vazhdon marshimin drejt titullit të tij të 8-të në turneun Masters të Romës. 7 herë fituesi i këtij kompeticioni u kualifikua në raundin e 3-të pasi mposhti lehtësisht boshnjakun David Dzhumur. Mbreti i fushave me dhe të kuq mbylli llogaritë me kundërshtarin e tij në vetëm 1 orë e 2 minuta lojë, në një ndeshje ku spanjoll humbi vetëm 1 game duke triumfuar me shifrat 6-1 6-0.  Rruga e Nadal drejt triumfit në Romë do të jetë më e thjeshtë tashmë sepse në çerekfinale nëse arrin të kualifikohet deri në atë fazë, tenisti iberik nuk do të ketë përballë austriakun Dominic Thiem i cili me humbjen që i shkaktoi në Barcelonë e zbriti Rafën në vendin e dytë të klasifikimit të përgjithshëm. Thiem u eliminua në raundin e tretë të Mastersit të Romës pasi u mposht në set final nga heroi i tifozerisë vendase, Fabio Fognini, duke i dhënë lamtumirën përpara kohe turneut 1000 pikësh që po zhvillohet aktualisht në kryeqytetin italian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top