Tenis

ATP Shanghai kualifikohen favoritët, Federer e Djokovic në çerekfinale

Vijon të dhurojë spektakël turneu i tenisit, që po zhvillohet në Shanghai, ku pretendentët kryesorrë kanë arritur të marrin fitoret e rradhës. Kevin Anderson mundi disi me vështirësi Stefanos Tsitsipas me rezultatin 6-4 7-6, në një ndeshje e cila zgjati 1 orë e 42 minuta. Greku u mundua të jepte më të mirën e tij gjatë gjithë takimit, por përvoja e pakët në krahasim me kundërshtarin e tij bëri diferencën, gjë e cila u vu re në tie-break-un e setit të dytë, ku Anderson fitoi 7 me 1. Në çerekfinale, afrikano-jugori do të ndeshet me numrin 2 në botë, Novak Djokovic. Serbi, i cili po kalon një formë të shkëlqyer, fitoi me lehtësi kundër italianit Marco Cecchinato 6-4 6-0. Italiani u duk sikur luajti vetëm setin e parë, ndërsa në të dytin ishte hija e vetvetes, duke mos mos arritur të marrë qoftë edhe një game.

Sukses edhe për legjendën Roger Federer. Zvicerani vuajti kundër Roberto Bautista-Agut, ku takimi përfundoi me rezultatin 6-3 2-6 6-4, dhe e gjithë ndeshja zgjati 1 orë e 54 minuta. Pasi fitoi me lehtësi në setin e parë, Federer humbi në mënyrë surprizë të dytin. Në setin e tretë, 37 vjeçari fitoi game-in e parafundit ku shërbente spanjolli, i cili rezultoi të ishte deçisiv. Çerekfinalet do të rezervojnë një ndeshje jo të thjeshtë për zviceranin, i cili do të përballet me japonezin Kei Nishikori.

Të gjitha takimet e turneut të Shanghait do të keni mundësinë ti ndiqni live dhe ekluzivisht në ekranin e SuperSport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency