Tenis

ATP vendos: Anulohen të gjithë turnetë e programuar deri më 20 prill

ATP ka njoftuar një pezullim gjashtëjavor të turneve profesionalë të tenisit për meshkuj për shkak të masave që janë marrë për sigurinë, që vijnë si rezultat i shpërthimit global të emergjencës së Coronavirusit. Pezullimi do të thotë që nuk do të zhvillohen eventet ATP Tour dhe ATP Challenger Tour të fiksuar në kalendar deri më 20 prill.

Pas anulimit të turneut Indian Wells,  ATP Tour ka në program Miami Open, turneun e Houstonit, Grand Prix Hassan II në Marrakech, Mastersin Rolex Monte-Carlo, Open Banc Sabadell në Barcelonë dhe Budapest Open.

Në komunikatën zyrtare të ATP shkruhet:

“Pezullimi prej gjashtë javësh vjen në vazhdën e deklaratës nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, e cila shpalli COVID-19 një pandemi globale, dhe kufizimit të udhëtimit 30-ditor të shpallur nga Shtetet e Bashkuara për shtetas të huaj nga 26 vende evropiane. Pezullimi vjen gjithashtu edhe si pasojë e urdhrave të shumtë të pushtetit vendor për kufizime, ndalime ose anulime të tubimeve publike apo ngjarjeve. ATP ka monitoruar nga afër situatën që ndryshon me shpejtësi në lidhje me COVID-19, duke u konsultuar me ekspertë mjekësorë dhe konsulentët e udhëtimit. ATP do të jetë do të kontrollojnë fizibilitetin e ngjarjeve pasuese në kalendar.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency