Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Ausilio: Leao ishte pranë Interit, ja pse dështoi transferimi

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka zbuluar në një intervistë të dhënë së fundmi se dikur kanë qenë shumë pranë transferimit të Rafael Leao-s te “zikaltërit”.

Ausilio theksoi se kishin një marrëveshje me Lille për të bërë të mundur këtë transferim, por shtoi se me sulmuesin portugez nuk zhvilluan bisedime të mjaftueshme.

Lexo edhe: 

“Është e vërtetë, ai ishte afër Interit. Shumë, shumë afër. Ne patëm një marrëveshje me Lille, një marrëveshje e arritur mjaft shpejt në një takim në Londër. Më pas me Leao-n nuk arritëm të flisnim mjaftueshëm dhe më pas bisedimet u ndërprenë”-deklaroi drejtori sportiv i “zikaltërve”.

Rafael Leao në fund u transferua në Milano, por te kundërshtari i Interit, te Milani.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...