Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ausilio me mision në Madrid, tenton huazimin e dy lojtarëve të Realit

Inter po kërkon përforcime te Real Madrid. “Los Blancos” kanë një kontingjent të pasur lojtarësh dhe në verë disa prej tyre do të shiten ose huazohen.

Nga një situatë e tillë po tentojnë të përfitojnë kampionët e Italisë. Drejtori sportiv i klubit zikaltër, Piero Ausilio ka udhëtuar drejt Madridit.

Objektivat janë dy: huazimet e Dani Ceballos dhe Luka Jovic. Mesfushori spanjoll dhe sulmuesi serb nuk bëjnë pjesë në planet e Carlo Ancelottit.

Drejtuesi i Interit po bisedon me homologët spanjollë në lidhje me dy lojtarët, që sezonin e ardhshëm mund t’i shohim nën urdhrat e Simone Inzaghit.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...