Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Ausilio, në Barcelonë me mision të dyfishtë, zbulohet plani i drejtuesit zikaltër

Interi studion tregun me paramera zero, dy mesfushorë në listën e Ausilios
Interi studion tregun me paramera zero, dy mesfushorë në listën e Ausilios

Sezoni i dobët i Interit në Serinë A ka të ngjarë t’i kushtojë shtrenjtë Simone Inzaghit, pavarësisht se skuadra italiane është në rrugë të mbarë drejt gjysmëfinaleve të Champions League, ku tashmë ka një avantazh 2-0 ndaj Benficas.

Sipas “Gazzetta Dello Sport”, Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit, u takua këtë të premte në Barcelonë me Eduardo Crnjar, që është menaxheri kroat i Roberto de Zerbi.

Lexo edhe:

Trajneri 43-vjeçar italian ka bërë bujë te Brightoni (skuadra nga jugu i Anglisë zë vendin e 7-të në Premier League dhe është në gjysmëfinale të FA Cup, ku do të përplaset me Manchester United) dhe siç shpjegon gazeta italiane, është kandidat serioz për vendin e Inzaghit.

Ausilio, në fakt, nuk ka udhëtuar për në Barcelonë vetë mpër De Zerbin, ai gjithashtu hodhi bazat për një shkëmbim të mundshëm mes Franck Kessié-t për Marcelo Brozovicit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...