Serie A

Ausilio: Rinovimi me Icardin? Brenda disa ditësh, ose disa muajsh

Pas 6 fitoreve radhazi mes kampionatit dhe Ligës së Kampionëve, Interi po përgatitet për turin e forcës, ku në vetëm 20 ditë do të luajë plot 6 supersfida, 4 prej të cilave në Serinë A dhe dy ndaj Barcelonës për Champions.

Por në të njëjtën kohë me trajnerin, edhe drejtuesit e klubit vijojnë punën për të planifikuar merkaton e ardhshme, ndërsa rinovimi i Mauro Icardit është një çështje që po merr shumë nga koha e Drejtorit Sportiv, Piero Ausilio.

Ky i fundit deklaroi se rinovimi me kapitenin mund të dojë disa ditë, por ndoshta edhe disa muaj, duke pranuar se palët janë sa pranë, aq edhe larg zgjatjes së kontratës së bashkëpunimit mes tyre.

Mediat italiane raportojnë se është arritur tashmë marrëveshja për pagën e re të kapitenit zikaltër, ndërsa çështja që ndan palët, është pikërisht ajo e klauzolës për prishjen e kontratës, me zikaltrit që duan ta heqin, ose ta rritin ndjeshëm dhe me Icardin që kërkon përfshirjen e një dëmshpërblimi prej rreth 130 milionë eurosh.

Gjithsesi, momentalisht koha punon për zikaltrit, por pas muajit Janar, do të kalojë në favor të Icardit, pasi drejtuesit e Interit nuk duan të shkojnë në merkaton e verës me kontratën aktuale, ku rrezikojnë të humbin kapitenin për vetëm 110 milionë euro.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency