Tenis

Australian Open, Kenin-Muguruza finalja e madhe te femrat

Surpriza të mëdha në kategorinë e femrave në Australian Open. Kështu numri 15 i botës, tenistja nga Shtetet e Bashkuara Sofia Kenin që si rezultatin e saj më të mirë në turnetë e Grand Slam-it kishte raundin e katërt në Roland Garros siguroi finalen e madhe, teksa befasoi në fazën gjysmëfinale pikërisht numrin 1 në rruzull Ashleigh Barty. 21-vjecarja me origjinë ruse i anuloi tenistes australiane dy mundësi për setin hapës në tie break, si dhe disavantazhin 5-3 në setin pasardhës, për të fituar katër game-t e fundit të ndeshjes, si dhe gjithë takimin me rezultatin 7-6, 7-5 në 1h 45′ lojë. Ash Barty e përfundoi sfidën me 33 goditje fituese dhe plot 36 gabime, ndërsa “Sonya” në krahun tjetër ndonëse regjistroi vetëm 16 goditje fituese triumfoi falë qetësisë dhe zotësisë që tregoi në pikët e rëndësishme të ndeshjes. Në duelin përmbyllës Kenin do të masë forcat me tenisten spanjolle Garbine Muguruza, që nga ana e saj eliminoi në vetëm dy sete finalisten e vitit 2018 në Melbourne Park, rumunen Simona Halep. Në gjysmëfinalen e dytë numri 32 i botës i anuloi dy mundësi për setin hapës tenistes ballkanase, për të mbyllur llogaritë me set point-in e tretë në dispozicion 10-8 në tie break, ndërsa në setin pasardhës 26-vjeçarja iberike rikuperoi dy herë disavantazhin e një game me break për të mbyllur takimin në mënyrë identike si Kenin, duke rekuperuar rezultatin 3-5 për të marrë katër game-t e fundit rresht dhe përfunduar krejt ndeshjen me shifrat 7-6, 7-5 në diçka më tepër se dy orë lojë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency