Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Australian Open/ Kualifikohen me sukses emrat “Big”, Murray eliminon Berrettinin

Dita e dytë në Australian Open nuk regjistroi surpriza sa i takon emrave “Big” të turneut, ku sigurisht përplasja më e fortë ishte ajo mes Matteo Berrettinit dhe Andy Murray. Tenisti britanik triumfoi në një ndeshje që zgjati për më shumë se 5 orë me shifrat 2-3, teksa sfida nisi më së miri për Murrayn i cili fitoi dy setet e para.

Por, Berretini u rikthye dhe fitoi dy setet pasardhëse për ta dërguar sfidën në setin final ku Murray fitoi vetëm në tie-break.

Sa i takon ndeshjeve të tjera, Rublev mposhti me shifrat 3-0 Thiem, Schërtzman që kaloi me shifrat 3-1 Krutykh, Fritz mposhti Basilashvili me shifrat 3-1, Rune fitoi me shifrat 0-3 Krajinovic ndërsa Zverev mposhti me rezultatin 2-3 Varillas.

Sakaq, ende nuk i ka ardhur radha për të konkurruar një nga favoritëve për triumfin final, Novak Djokovic që luan ndaj spanjollit Carballes Baena ndërsa Casper Ruud luan ndaj çekut Machac.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...