Tenis

Australian Open, Nadal në çerekfinale, Wawrinka “thyen” Medvedev!

Rafael Nadal është çerekfinalisti i fundit i Australian Open. Në grand slam-in e parë të vitit që po zhvillohet aktualisht në Melbourne raundi i 1/8-ave u mbyll me suksesin e spanjollit ndaj Nick Kyrgios, 3-1 me sete me shifrat 6-3 3-6 7-6 7-6. Në çerekfinale Nadal do të ketë përballë austriakun Dominic Thiem. Ky i fundit mposhti lehtësisht 3-0 me sete francezin Gael Monflis me shifrat 6-2 6-4 6-4. Një biletë për në fazën e 8-të më të mirë e siguroi edhe zvicerani tjetër Stanislas Wawrinka. Tensti helvet mposhti pas një ndeshjeje shumë të luftuar 3-2 me sete talentin rus Daniil Medvedev. Wawrinka festoi pas një beteje që zgjati 3 orë e 30 minuta dhe tanimë do të masë forcat në çerekfinale me gjermanin Alexander Zverev, i cili nga ana e tij kaloi lehtësisht rusin tjetër Rublev në një sfidë të dominuar dhe të fituar pastër 3-0 me të njëjtin rezultat setesh 6-4.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency