Tenis

Australian Open, Nadal shuan ëndrrën e Tsitsipas, Osaka-Kvitova finalja e femrave!

Mrekulla me emrin Stefanos Tsitsipas përfundon në gjysmëfinale. Rafael Nadal është finalisti i parë i Australian Open. Tenisti spanjoll mundi në gjysmëfinale grekun Stefanos Tsitsipas me rezultatin 3-0, me sete 6-2, 6-4 dhe 6-0, ndeshja zgjati një orë e 46 minuta.Tsitsipas konsiderohet si e ardhmja e tenisit, pasi është 20 vjeç dhe është cilësuar si një tenist mjaft i talentuar dhe që pritet të ngjisë majat në vitet e ardhshme ndërsa në Australian Open nxorri jashtë nga turneu zviceraninin Roger Federer. Gjithsesi talenti i tij nuk u konsiderua nga Nadal, i cili ia bëri më të thjeshtë vetes kalimin në finale. Kjo është hera e 25-të që spanjolli shkon në një finale Grand Slam, për më tepër që këtë herë u kualifikua pa humbur asnjë set.Finalja do të zhvillohet të dielën, më datë 27 dhe Nadal pret të mësojë kundërshtarin mes rivalëve Djokovic dhe Pouille që do të ndeshen nesër në 9:30 në gjysmëfinale.

Te femrat është përcaktuar çifti finalist. Të shtunën do të përballen mes tyre për trofeun e Australian Open numri 4 i botës dhe fituesja e grand slamit të fundit të vitit të kaluar, japonezja Naomi Osaka dhe tenistja nga Republika Çeke Petra Kvitova e cila renditet e 6-ta në botë. Osaka në gjysmëfinale mposhti 2-1 me sete çeken tjetër Karolina Pliskova ndërkohë që Kvitova mposhti pastër 2-0 me sete amerikanen Collins.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency