Tenis

Australian Open/ Serena Williams eliminohet në gjysmëfinale dhe shpërthen në lot

Naomi Osaka dhe Jennifer Brady do të jenë finalistet e Australian Open në tenis për femra, pasi ia dolën të triumfojnë në gjysmëfinale përkatësisht përballë Serena Williams dhe Karolina Muchova.

Vëmendja maksimale në gjysmëfinale ishte te sfida Osaka-Williams, një përballje mes dy gjeneratave kampione, e cila u dominua pikërisht nga japonezja 25-vjeçare, që fitoi 2-0 me sete, ose konkretisht 6-3 dhe 6-4, duke mos i lënë asnjë shans reagimi Serenës.

Kjo do të jetë hera e dytë për 25-vjeçaren japoneze që do të luajë në finale e Australia Open, pas triumfit në vitin 2019, ndërsa nga krahu tjetër Jennifer Brady shkon për herë të parë në finale pasi mposhti 6-4, 3-6, 6-4 Muchovën.

Në përfundim të gjysmëfinales Osaka-Williams, amerikania u shfaq në gjendje mjaft të keqe psikofizike dhe nuk arriti të përballojë konferencën për shtyp, duke u larguar që aty mes lotësh.

Pyetjes nëse ka ardhur koha të tërhiqet, 39-vjeçarja iu përgjigj se është një vendim që I përket vetëm asaj dhe më pas shpërtheu në lot e braktisi sallën e konferencave për shtyp, pasi e kishte të pamundur të vijojë bashkëbisedimin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency