Te Tjera

Auto Club Albania organizon garën “Trofeu Skënderbej”

Garat e autombilizmit janë gjithnjë të pasura me adrenaline dhe një ndër evenimentet që dhuron më shumë emocione është “Trofeu Skënderbej – Kruja Hill Climb 2018”.

Një kompeticion që sheh përballë disa nga pilotët më të mirë në Ballkan, teksa për herë të parë marrin pjesë edhe pilotë amatorë. Provat e lira të zhvilluara në rrugën e Malit Sari-Salltik në Krujë të cilat i paraprinë garës së 1 Korrikut i shërbyen pilotëve për tu njohur sa me mire terrenin.

Sekretari i sportit i shoqatës “Auto Club Albania” e cila organizon këtë event të veçantë Sokol Duma shpreson që në të ardhmen të zhvillohet një kampionat me 6 gara.Një ndër pilotët favoritë për fitoren përfundimtare është polaku Gregor Duda, i cili vlerëson në maksimum mënyrën se si është organizuar ky eveniment.

“Shqipëria është një vend mjaft i bukur dhe megjithëse kam 22 vite që garoj, mendoj se ky itinerar në këtë garë është ndër më të veçantit ku kam marrë pjesë. Nuk e di nëse do të arrij të fitoj, do bëj maksimumin dhe të shohim çdo të ndodhë në garë”, tha piloti polak.

Trofeu “SKënderbej-Kruja HIll Club 2018” zhvillihet prej disa vitesh dhe është i njohur nga FIA, pra federata ndërkombëtare e automobilizmit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency