Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“AUTOCHTHONOUS”, 9 vite nga nga droni që tërboi Serbinë!/ Shqipëria sërish prag kualifikimit në Europian

14 Tetor 2014, një datë që do të kujtohet nga të gjithë shqiptarët anembanë botës. Pikërisht në atë datë Shqipëria zbriti në Beograd për të luajtur ndeshjen eliminatore të EURO 2016 me Serbinë.

Në atë ndeshje, në “zemër” të Beogradit Ismail (Ballist) Morina, ngriti me dron dhe valvit flamurin që mbante mbishkrimin “AUTOCHTHONOUS” dhe imazhet e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit.

Lexo edhe:

Me Shqipërinë që në këtë edicion siguroi për herë të parë pjesëmarrjen në një Europian, duke I bërë edhe më historike ato episode.

Sot, nëntë vite pas këtij episodi “Shqiponjat” janë sërish në prag të kualifikimit në Europian, si për të nderuar atë moment historikë, me një Shqipëri që sot duket ndoshta me fortë se kurrë më parë dhe e palëkundur drejt objektivit “Gjermani 2024”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...