Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Aventura e dytë me ekipin holandez, De Jong rikthehet në Eredivisie

Luuk de Jong është rikthyer në Eredivisie. Sulmuesi holandez e kaloi sezonin e fundit i huazuar te Barcelona, duke gjetur rrugën e rrjetës me skuadrën katalanase.

31-vjeçari u rikthye te Sevilla pas mbarimit të huazimit, por karriera e tij nuk do vazhdojë në Andaluzi. PSV ka paguar 4 milionë euro në arkat e Sevillas për ta rikthyer në ekip.

De Jong luajti me skuadrën nga Eindhoveni për pesë sezone radhazi (2014-20190), duke fituar 3 tituj kampionë dhe 2 Kupa të Holandës, ndërkohë që me Sevillan ngriti në qiell Europa League (2020).

Sulmuesi shtatlartë, autor i 8 golave në 38 ndeshje me kombëtaren holandez, ka firmosur deri në vitin 2025 kontratën me PSV-në.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...