Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Aventura e re/ Largohet nga Interi, talenti dardan mbetet në Itali

Donart Lubishtani është 18 vjeç, ka lindur në Malmo të Suedisë dhe luan si anësor i majtë. Ai debutoi me Kosovën U19 më 26 mars, në miqësoren që dardanët e vegjël fituan 0-2 përballë bashkëmoshatarëve të Shqipërisë.

Lubishtani ka luajtur me ekipet U17 të Malmos dhe Chievos, ndërkohë që verën e kaluar kaloi tek ekipi U18 i Interit (9 ndeshje). Adoleshenti është transferuar në Serie C te Catania SSD.

Lojtari shqiptar nga Ferizaj ka firmosur me ekipin italian, që falimentoi në muajin prill, ndërroi emrin dhe tani duhet të riniset nga Serie D, divizioni i katërt i futbollit italian.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....