Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Aventura në Madrid drejt fundit, Hazard afër rikthimit në Londër

Eden Hazard mund të rikthehet në Premier League, kampionat ku zhvilloi shtatë sezone fantastike me Chelsea. Real Madrid shpenzoi 115 milionë euro për kartonin e lojtarit belg në verën e vitit 2019, por aventura në La Liga nuk po shkon ashtu siç ishte menduar.

Shumë dëmtime gjatë këtyre dy viteve dhe pak efikasitet për lojtarin ofensiv, i cili nuk po ia del të fitojë një fanellë titullari tek ekipi i Carlo Ancelottit. Blerja e tij nuk ka dhënë efekt pozitiv dhe Hazard, autori i një goli dhe dy asisteve këtë sezon, pritet të rikthehet në ishull.

Arsenali është një nga klubet më të interesuara për belgun (116 ndeshje dhe 33 gola me kombëtaren e “Djajve të Kuq”). Footmercato raporton se drejtuesit e klubit londinez kanë nisur bisedimet e para me homologët e Realit.

“Los Blancos” kërkojnë shitjen e tij të plotë, ndërsa tek Arsenali duan të marrin Hazard në huazim me të drejtë blerje për një shumë që duhet përcaktuar, ndërkohë që kanë filluar bisedimet edhe me agjentin e lojtarit.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...