Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Aventura në vendlindje vazhdon, rinovon kampioni i botës

Lukas Podolski nuk kishte luajtur kurrë më parë në vendlindje, Poloni, dëshirë që e provoi në verën e vitit 2021 duke u transferuar te Gornik Zabrze.

37-vjeçari, autori i 130 ndeshjeve dhe 49 golave me kombëtaren e Gjermanisë, me të cilën fitoi Kupën e Botës (2024), ka rinovuar kontratën.

Lexo edhe:

Sulmuesi ka firmosur deri në verën e vitit 2025 me klubin e Gornik Zabrze, që garon në elitën e futbollit polak.

5 gola dhe 9 asiste numëron Podolski gjatë këtij sezoni në kampionat. Gornik ka zhvilluar një sezon pozitiv, duke u renditur përkohësisht në vendin e gjashtë në Ekstraklasa.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...