Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Aventura te PSG drejt fundit, mesfushori përgatit rikthimin e madh

PSG pritet të pësojë shumë ndryshime në verë. Situata në klubin francez nuk është më e mira dhe për të bërë përforcime më parë duhet të shesë.

Lista me lojtarë është e gjatë dhe te kampionët e Ligue 1 puna ka nisur. Portugezi Renato Sanches është një prej tyre.

Mesfushori ka vuajtur prej dëmtimeve këtë sezon, teksa ka luajtur vetëm në 15 ndeshje në kampionat dhe ka shënuar 2 gola.

LEXO EDHE:

  1. Humbi qetësinë ndaj Berardit, pezullim dhe gjobë për Kumbullën
  2. “Më vjen turp, ky është momenti më i keq i futbollit spanjoll”
  3. Kupa e Shqipërisë njeh dy gjysmëfinalistet e para, nuk ka surpriza
  4. Një spanjoll pasuesi i Contes, do të bindë Kane të rinovojë

I blerë për 15 milionë euro nga Lille, Sanches ka treg dhe një nga opsionet e mundshme është rikthimi në Portugali te Benfica.

25-vjeçari është produkt i këtij klubi, që e shiti verën e vitit 2016 te Bayern Munich për 35 milionë euro.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...