Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Aventurë e re për futbollistin shqiptar, firmos te ish-skuadra e Memushajt

Erdis Kraja do të vazhdojë karrierën në Lega Pro në Itali, teksa nga sezoni i ardhshëm do të veshë fanellën e Pescarës, klub me të cilin është aktivizuar edhe ish-mesfushori i kombëtares, Ledian Memushaj.

Kraja që është në pronësinë e Atalantës, sezonin e fundit e kaloi si i huazuar në radhët e Leços duke u aktivizuar në 34 ndeshje të Serisë C e madje duke shënuar tre gola e regjistruar tre asiste. 22-vjeçari që ka regjistruar edhe pesë paraqitje me kombëtaren U21 të Shqipërisë në të kaluarën është aktivizuar edhe me Palermon në Serie D duke qenë një nga lojtarët me më shumë kontribut në ngjitjen e siçilianëve në Serie C.

Tashmë, Kraja do të provojë një aventurë të re me Pescarën ku sërish pritet t’i besohet një rol i rëndësishëm në skuadër për të shpalosur vlerat në fushën e blertë në përpjekje për të ngjitur edhe më shumë shkallë në karrierë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...