Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Aventurë e re për lojtarin e kombëtares, zyrtarizohet në Serie B

Frederik Veseli është lojtari më i ri i Beneventos. Klubi i cili luan në Serie B ka prezantuar mesditen e kësaj të diele mbrojtësin e Kombëtares së Shqipërisë, i cili ka marrë numrin 55. Futbollisti i lindur në Zvicër ishte pjesë e Salernitanes, por nuk arriti që të gjente hapsira, teksa në edicionin e shkuar luajti vetëm 9 ndeshje në Serie A, ndërsa në këtë fillim sezoni nuk u aktivizua asnjë minutë. Në të tilla rrethana, 29-vjeccari kërkoi një aventurë të re dhe Benevento i ofroi mundësinë për të pasur më shumë minuta.

Lojtari do të bashkohet menjëherë me skuadrën për të dhënë kontributin e tij sa më parë. Benevento ka grumbulluar vetëm 1 pikë në dy ndeshjet e para të Serie B dhe Veseli shihet si një lojtar me eksperiencë që do e ndihmojë shumë skuadrën.

Veseli në të shkuarën ka qenë pjesë e Le Mans, Empoli, Lugano, Port Vale, Ipswich Town dhe Bury. Me Kombëtaren e Shqipërisë, Veseli ka arritur që të luajë 40 ndeshje që nga 2015 kur është thirrur për herë të parë nga trajneri De Biazi.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...