Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Aventurë për t’u harruar në Brazil për Paulo Sousa, Polonia tenton “Topin e Artë” për stolin

As gjashtë muaj nuk ka zgjatur aventura e Paulo Sousa-s në Brazil. Trajneri portugez, i cili drejtoi kombëtaren e Polonisë në periudhën janar 2021-dhjetor 2021, teksa më parë ka punuar edhe si trajner i Fiorentinës, Bordeaux, Leicester City apo Basel, është shkarkuar nga drejtuesit e Flamengos.

Drejtuesit e kuqezinjve nuk kanë duruar më pas humbjes së fundit në kampionat ndaj Bragantinos. Flamengo ka grumbulluar vetëm 12 pikë në dhjetë javët e para, duke u renditur në vend të 14-të.

Ndërkohë, drejtuesit e Federatës Polake të Futbollit janë zemëruar shumë nga humbja 6-1 përballë Belgjikës në Nations League. Edhe pse kaluan të parët në avantazh falë të përhershmit Robert Lewandowski, polakët zhvilluan një ndeshje për t’u harruar në Bruksel.

Drejtimi i skuadrës që është pjesë e grupit C në Katar 2022 bashkë me Argjentinën, Arabinë Saudite dhe Meksikën, i është besuar përkohësisht Czeslaw Michniewicz.

Disfata tenistike ka ndikuar që te Polonia t’i rikthehen edhe njëherë pistës Fabio Cannavaro. Ish-mbrojtësi italian, i cili ka drejtuar e fituar në Kinë si trajner, bisedoi gjatë me drejtuesit e Federatës Polake, por në fund nuk pati akord.

Tani Polonia tenton dhe beson se do e bindë italianin e fundit që ka fituar “Topin e Artë” që të marrë drejtimin e Robert Lewandowskit me shokë, që në Kupën e Botës synojnë kalimin e grupit.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...