Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Avion çdo 30 minuta nga Fiumicino, verdhekuqtë “pushtojnë” Rinasin

Fluks fluturimesh nga Roma drejt Rinasit. Nga ora 7 e mëngjesit të sotëm nga aeroporti Fumicino i kryeqytetit italian ngrihet çdo 30 minuta avionët charter, që sjellin në Shqipëri fansat verdhekuq, të cilët kanë prenotuar biletat për ta ndjekur finale në “Air Albania”.

Sipas Ansa-s, deri në orën 14:00 do të kryen 12 fluturime speciale. Në zonën e kontrollit të Terminalit 1 dhe 3 në Fiumicini, ultrasit e Romës, që mbajnë veshur fanellat me emrat e yjëvë të skuadrës së zemrës (Abraham, Zaniolo. Pellegrini apo De Rossi dhe Totti) këndojnë në kor.

Të gjithë tifozët e Romës, përfshirë grupet ultras, do të mblidhen nëparkut të Liqenit të Tiranës, vetëm pak minuta larg stadiumit.

Pas trazirave të mbrëmshme, rreth 80 italianë janë rikthye në Itali. Këta persona janë shoqëruar nga autoritet shqiptare si persona të padëshiruar.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...