Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Avioni luksoz 60-milionësh i Ronaldos, dhoma gjumi, tualet me dush, internet…

Cristiano Ronaldo fluturoi drejt Arabisë Saudite, ku do të vijojë karrierën vitet e ardhshme, me një avion privat me vlerë 60 milionë stërlina.

Edhe pse avioni 19-vendësh i përdorur nga Ronaldo është i vitit 2005, ai u rinovua plotësisht në vitin 2018 dhe ka një tualet VIP brenda, ku përfshihet edhe një dush.

Avioni mbresëlënës ka një dhomë gjumi kryesore me një krevat të gjerë. Në kabinë ka tri krevate teke dhe dy krevate të tjera dopio.

Në avion është instaluar teknologjia e fundit për video-konferenca si dhe ka internet, që do të thotë se punosh nga qielli.

Rolando mund t’ia lejojë vetes një luks të tillë, pasi për një vit fiton rreth 200 milionë euro. Kjo do të thotë se pasi t’i përfundojë kontrata në vitin 2030 (pasi të lërë futbollin, do të jetë ambasador i Arabisë Saudite në fushatën e saj për të organizuar Kupën e Botës) do t’i shtojë llogarisë së tij rreth 1 miliard euro.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...