Serie A

Avokati i Napolit i bindur: Humbja në tavolinë ishte padrejtësi, e rrëzojmë në Apel

Avokati i Napolit, Mattia Grassani ka dhënë një intervistë për radion e njohur “Kiss Kiss Napoli”, ku është ndalur gjerë e gjatë te ndeshja e pazhvilluar ndaj Juventusit, rezultati i të cilës u vendos 0-3 për bardhezinjtë në tavolinë.

“Vendimi i Gjykatës Sportive është i gabuar dhe lehtësisht i rrëzueshëm në shkallën e dytë të gjykimit. Kjo pasi aty thuhet se Napoli nuk dëshironte të udhëtonte të shtunën drejt Torinos, ndërsa ne kemi të dokumentuar vendimin e ASL-së së Napolit, që nuk lejonte ndërmarrjen e një udhëtimi të tillë”, u shpreh Grassani.

Më pas avokati i klubit napolitan u shpreh se janë marrë të gjitha masat që të ndiqen edhe hapa të tjerë gjykimi, nëse nuk do t’ia dalin as në Gjykatën Sportive të Apelit, teksa theksoi se ky është një dëm që po i bëhet padrejtësisht Napolit.

“Unë kam shumë besim te drejtësia në Gjykatën Sportive të Apelit, por nëse marrim një vendim negativ, atëherë do të apelojmë direkt në Kolegjin e garancive Sportive në CONI. Bëhej fjalë për një udhëtim 1600 kilometra vajtje-ardhje dhe me shumë kontakte gjatë rrugës, ndaj klubi nuk u lejua që të udhëtojë drejt Torinos. Është një dëm i madh që po i bëhet Napolit, pasi skuadra luan një sezon të tërë për ndeshje të tilla si ndaj Juves dhe nuk mund t’i hiqet mundësia e t’i faturohet humbja në tavolinë”, deklaroi avokati i Napolit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency