Futboll

Azizi, një portieri i ri për Kukësin

Enes Azizi pritet të jetë portieri i i Kukësit për sezonin e ri. 23 vjecari, që vjen nga Zvicra i është bashkuar ekipit kampion të Shqipërisë në grumbullimin e Ohërit  pasi ka arritur një marrëveshje paraprake me verilindorët. Azizi që është formuar si lojtar në Zvicër, teksa ka luajtur dhe në akademitë e PSG, Lozanës e Reggianës, ka qenë në të kaluarën dhe pjesë e ekipit të Shkëndijës.

Te Kukësi, Azizi pritet të ketë të njëjtat mundësi si portieri i parë, Ernest Kolici, sigurisht me këtë të fundit që do të vazhdojë të jetë titullar por me stafin që do t’i japë mundësinë Azizit të tregojë vlerat e tij sa më shumë me verilindorët. Azizi, i gjatë 1.92 metra ishte përfolur prej ditësh për një kalim te klubi i Kukësit, dhe pas bisedimeve me menaxherin e tij Arben Shemili, palët kanë rënë dakort që të finalizojnë marrëveshjen. Për 23 vjecarin gjatë kësaj periudhe pati dhe një interesim nga Vllaznia, por palët nuk gjetën gjuhën e përbashkët. Azizi, cilësohet si një portier me reflekse shumë të mira, robust dhe i sigurtë në dalje duke bërë që të ketë kontroll të plotë të zonës së tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency