Serie A

Babai i Higuain: Nuk largohet nga Juventus, do respektojë kontratën

Gonzalo Higuain ka mbyllur një tjetër sezon zhgënjyes me Juventusin dhe bardhezinjtë duket se kanë vendosur ta largojnë përfundimisht këtë verë, për të shpëtuar nga paga e tij e lartë, por edh për të arkëtuar sadopak nga shitja e tij, duke qenë se verën e ardhshme i përfundon kontrata.

Megjithatë nuk është i këtij mendimi babai i sulmuesit argjentinas, Jorge Higuain, i cili në një intervistë për mediat vendase theksoi se futbollisti do të respektojë kontratën me Juventusin dhe më pas do të transferohet diku tjetër.

“Nuk është e vërtetë që nuk e duan më, besoj se do të përfundojë kontratën me skuadrën e Juves. Është gati e pamundur që të luajë për River Plate sezonin e ardhshëm, pasi nuk do të heqë dorë nga kontrata e tij, për të shkuar si futbollist i lirë në një skuadër tjetër. Do të përfundojë detyrimet ndaj Juves dhe më pas do të shohim ku do të vijojë karrierën”, u shpreh Jorge Higuain.

Sulmuesi është shndërruar në një çështje për Juventusin, pasi tani nuk është në pankinë as adhuruesi i tij Maurizio Sarri dhe Pirlo nuk ka ndërmend të punojë për “ringjalljen” e tij, ndaj bardhezinjtë do të provojnë ta sistemojnë diku tjetër sa më shpejt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency