Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

Bagnaia gati për rikthimin pas aksidentit të frikshëm: Kisha vështirësi për të lëvizur këmbën

Pas aksidentit të frikshëm në Katalonjë, Francesco Bagnaia është rikthyer dhe duket se ka kaluar frikën e momentit. Binder e shkeli në këmbë italianin, por për fat të mirë nuk u bë fjalë për një dëmtim të rëndë dhe Bagnaia tashmë pret konfirmimin e mjekëve për t’u rikthyer në pistë ndërsa ka nisur provat.

Së fundmi, kampioni i Botës në fuqi u shpreh se u ndje mirë në provat e para pas aksidentit dhe shtoi se tashmë po kërkon të shijojë momentin dhe jo të shpejtojë kohën e rikthimit në pistë.

Lexoni edhe:

“Jam shumë i lumtur, për mua ishte një nga ditët më të bukura. Nuk ishte e lehtë sepse kisha vështirësi për të lëvizur normalisht këmbën në motor dhe u desh të ndryshoja pak stilin e të pilotuarit. Megjithatë, ndjesia është pozitive dhe regjistrova kohë të mirë. Tani nuk dua të mendoj shumë për garat, dua të shijoj këtë kohën e rikuperimit”, u shpreh Bagnaia.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...