Serie B

Bajrami gjen sërish golin, Empoli rikthehet në elitën e futbollit italian

Empoli ka zyrtarizuar matematikisht rikthimin në elitën e futbollit italian, pasi kur kanë mbetur edhe dy javë nga mbyllja e kampionatit në Serinë B, kryeson me 70 pikë, 7 më tepër se vendi i dytë që mbahet nga Salernitana.

Skuadra toskane triumfoi me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Cozencën pasditen e sotme dhe vulosi edhe matematikisht rikthimin në Serinë A, ndërsa mes autorëve të golave ishte edhe mesfushori i kombëtares shqiptare Nedim Bajrami.

Ky ishte goli i pestë sezonal për mesfushorin me origjinë nga Tetova, i cili ka qenë një protagonist absolut i Empolit dhe në muajin mars vendosi të heqë dorë nga përfaqësuesja zvicerane, për të veshur fanellën kuqezi të Shqipërisë.

Hodhi një hap drejt Serisë A edhe Monza e Berlusconit dhe Gallianit, që triumfoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Lecces, një rival direkt për një biletë direkte për në elitën e futbollit italian, megjithatë të dy këto skuadra, bashkë me Salernitanën do të duelojnë deri në fund për të shmangur zonën Play Off.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency