Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Bajrami zbulon pozicionin e preferuar në fushë: Kështu godas më shumë portën

Nedim Bajrami ndryshoi ambient këtë merkato janari teksa kaloi nga Empoli në radhët e Sassuolos po në Serie A. Mesfushori i kombëtares është përshtatur menjëherë me skemat e trajnerit Alessio Dionisi duke u aktivizuar deri më tani në 15 ndeshje teksa ka gjetur edhe njëherë rrugën e rrjetës. Së fundmi, 24-vjeçari foli në mikrofonat e DAZN para ndeshjes së radhës me Monzan duke zbuluar edhe pozicionin e preferuar në fushë.

“Me Interin pavarësisht humbjes 4-2 bëmë mirë, nuk është e lehtë t’iu shënosh dy gola. Unë mund të luaj si në të majtë ashtu edhe në të djathtë të sulmit. Por, preferoj më shumë të aktivizohem në të majtë pasi në këtë mënyrë gjej mundësinë për të goditur më shumë portën me të djathtën.

Lexo edhe: 

Sa i përket ndeshjes me Monzan, ata po bëjnë shumë mirë në këtë kampionat. Kanë fituar besim, megjithatë edhe ne nuk ngelemi pas. Është një ndeshje e cila varet nga mënyra si do ta interpretojmë dhe duhet të japim maksimumin”, u shpreh Bajrami.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...