Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Bakambu dhe Milik i japin fitoren Marsejës në fushën e Metzit

Olimpiku i Marsejës ruan hapin e kryesuesve të PSG-së në Ligue 1. Në sfidën që uli siparin e javës së 24-t të kampionatit francez, skuadra e drejtuar nga argjentinasi Jorge Samapoli fitoi 1-2 përballë Metz.

Bakambu i dha epërsinë fillestare Marsejës në pjesën e parë, me konkretisht në minutën e 26-të, por vendësit ia dolën të kthenin ekuilibrin në rezultat në minutën e 52-të me Maigan. Por nuk ishte e thënë që Metzi të fitonte pikë në këtë sfidë, pasi në të 82-të polaku Milin shënoi golin e fitores për Marsejën, që ruan kështu pozitat e saj të forta në vendin e dytë.

Nga ana tjetër, Metzi mbetet në vendin e parafundit me vetëm 20 pikë, aq sa ka grumbulluar edhe Bordeaux, që mbyll tabelën.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...