Serie A

Bakayoko nderon Napolin, Rrahmani debuton me gafë, Lazio fiton sërish!

Fitore në fund për Napolin në transfertën delikate ndaj Udineses me skuadrën e Gattusos që falë një goli me kokë të mesfushorit Bakayoko në minutën e 90-të, mori tre pikë në garën për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm. Edhe pse e nisi shumë mirë takimin duke zhbllokuar shifrat me një penallti të kthyer në gol nga Insigne pas 15 minutash lojë, Napoli hasi në vështirësi të mëdha në Dacia Arena, me Udinesen që e sulmoi nga të gjitha anët dhe arriti të barazonte shumë shpejt rezultatin me Kevin Lasagnan në minutën e 27-të, një gol që erdhi nga një kthim i gabuar i topit pas nga Rrahmani në ndeshjen e tij të parë si titullar me Napolin, me Gatusson që e zëvendësoi në pjesën e dytë. Bardhezinjtë patën disa mundësi të mira në fundin e pjesës së parë por edhe në fillimin e pjesës së dytë por pa mundur të gjejnë golin dhe e pësuan në fund nga finalizimi i Bakayoko. Me këtë sukses Napoli u ngjit në kuotën e 31 pikëve po aq sa edhe Atalanta. Është rikthyer në rrugën e duhur ndërkohë Lazio që triumfoi 0-2 në transfertën ndaj Parmës duke marrë fitoren e dytë rresht në kampionat dhe duke u afruar shumë me zonën Champions. Në debutimin e dytë të D’Aversas në stolin e Parmës pas rikthimit vendosën dy gola në pjesën e dytë nga Luis Alberto dhe Caicedo. Buzëqeshi edhe Verona që mori tre pikët e radhës falë suksesit 2-1 ndaj Crotones në Bentegodi me gola të Kalinic dhe Dimarcos në pjesën e parë. Për kalabrezët realizoi Messias në minutën e 55-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency