Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Balde zbarkon në Lyon, Amin Sarr drejt skuadrës gjermane

Lyon ka nisur përgatitjet për sfidën e fundjavës, atë ndaj Paris Saint-Germain, ndeshje e vlefshme për javën e katërt të Ligue 1.

Skuadra e Blanc ka bërë një nisje jo të mirë, me vetëm një pikë në tre ndeshjet e para duke lënë shumë për të dëshiruar, ndërsa tani, në orët e fundit të merkatos ka pasur zhvillime të reja në klub.

Lexoni edhe: 

Mama Balde ka zbarkuar në Lyon dhe do të bashkohet menjëherë me skuadrën sapo të firmosë, me sulmuesin që vjen nga Troyes, ndërsa në këtë fillim sezoni ai nuk ka luajtur asnjë ndeshje, ndërkohë që edicionin e kaluar realizoi 12 gola në 34 ndeshje, madje duke dhuruar edhe dy asist.

Një lëvizje kjo e domosdoshme, pasi shtatë herë kampionët e Francës kanë vuajtur mungesën e golit, sepse në tre ndeshjet e para kanë shënuar vetëm dy gola.

Por, jo vetëm për këtë arsye, por edhe për faktin se përgjegjësia e këtij reparti mbahet vetëm nga Lacazette, që pavarësisht sezonit të kaluar me 27 gola, mosha e tij, aktualisht 32 vjeç nuk i jep komoditetin e duhur trajnerit Blanc.

Gjithashtu ka lëvizje edhe në derën dalëse, me Amin Sarr që ndeshjen e fundit kundër Nice luajti si titullar, duke zëvendësuar pikërisht Lacazette, ndërsa pritet të largohet nga skuadra.

Suedezi, lojtar për të cilin Lyon shpenzoi 12 milionë euro është në kontakt të vazhdueshëm me Wolfsburg dhe palët pritet që shumë shpejtë të mbyllin këtë operacion.

22-vjeçari pritet të largohet me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje dhe tashmë gjithçka duket në rrugën e duhur që suedezi të vijojë karrierën në Bundesliga.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...