Futboll

Bale bën me “dhimbje koke” drejtuesit e Realit: Pas Europianit, kthehem në Madrid

Pas disa muajsh në Londër, në radhët e Tottenhamit, ku po luan dhe shënon në vazhdimësi, Gareth Bale ka thyer heshtjen dhe ka folur për Realin e Madridit, klubin ku, sipas tij, “duhet të kthehet” pasi të përfundojë huazimi te “Spurs”-at.

“Plani fillestar ishte të luaja vetëm një sezon te Tottenhami dhe më pas të kthehesha te Reali, pasi kam edhe një vit kontratë. Ideja ime është të kthehem në Madrid, është ajo që kisha planifikuar,” – deklaroi uellsiani për mediet e vendit të tij.

Përtej kësaj, anësori britanik siguroi se e ka përparësi Europiani. Kjo është arsyeja pse ai shkoi në Premier League.

“Arsyeja kryesore pse erdha te Tottenhami ishte të luaja dhe më pas të shkoja në Kampionatin Europian në formë të mirë.”

Kjo deklaratë e Gareth Bale duhet t’i ketë shqetësuar drejtuesit e Realit, që vetëm për ta hequr qafe pranuan t’i paguanin një pjesë të mirë të kontratës, edhe pse kontributin e jep te Tottenhami.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency