Premier League

Bale, dështim edhe te Tottenhami, Mourinho e “skarcon”: S’e aktivizoj po s’e meritoi

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duket se nuk paska qenë i Real Madridit. Sulmuesit uellsian vazhdojnë t’i mungojnë minutat në Angli, sikurse i ndodhi në sezonet e fundit në Spanjë. Tani nuk mund të ngushëllohet as nga Jose Mourinho, trajneri i Tottenhamit, i cili e bëri të qartë se nuk do t’i japë minuta nëse nuk i meriton. Këtë deklaratë e bëri në konferencën për shtyp para ndeshjes së sotme kundër Wycombe, në FA Cup.

“Nuk mund t’u jap minuta lojtarëve pa e merituar, është diçka që mund të bëj”, – nisi shpjegimin e tij portugezi kur u pyet për Bale. – “Të gjithë i dimë vështirësitë që ai kishte për disa sezone. Të gjithë e dimë që erdhi i dëmtuar, të gjithë e dimë se edhe këtë sezon ka luhatje për shkak të disa gjërave të vogla. Më e rëndësishme për të është që të jetë i qëndrueshëm në stërvitje, të punojë me intensitet të lartë dhe shfaqur ndonjë problem. Kur një lojtar është i qëndrueshëm në stërvitje, lojtari është i gatshëm të fitojë minuta.”

Bale është aktivizuar vetëm 623 minuta deri më tani këtë sezon, duke marrë pjesë në vetëm katër ndeshje të Premier League dhe në një sfidë të FA Cup. Në Europa League ka luajtur diçka më shumë, në gjashtë ndeshje. Gjatë gjithë kësaj kohe ai kurrë nuk ka qenë në gjendje ta mbyllë një ndeshje të plotë. Nga Anglia sigurojnë që fati i Bale është i përcaktuar: ai do të kthehet në Madrid, pasi “Spurs”-at kanë vendosur të mos e rinovojnë huazimin e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency