Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Bale e ftojnë të bashkohet me ish-klubin e Grezdës: Kemi fusha golfi, do ta shijosh!

Tashmë nuk është më një sekret që Gareth Bale është një fans i madh i sportit të golfit. Madje, në vitet e fundit, uellsiani ka qenë duke praktikuar më shumë golfin se futbollin duke qenë se te Real Madrid ka pasur impenjime minimale. Pas përfundimit të kontratës me Los Blancos, sumuesi anësor ishte i mbushur me dyshime nëse do të tërhiqej dhe t’i dedikohej me kohë të plotë golfit apo të vazhdonte futbollin.

Së fundmi, përgjigja nuk mungon. Bale do të vazhdoj të jetë pjesë e botës së futbollit, kjo për shkak se kombëtarja e tij siguroi një biletë për në Katar 2022 dhe ish-futbollisti i Tottenham kërkon të marrë pjesë me patjetër në Kupën e Botës si lider i Uellsit.

Ndaj, Bale ka nisur të mendojë për klubin e ri, ndërkohë që ka marrë një propozim interesant nga ana e ish-futbollistit Alistair Murdoch McCoist, i cili e fton të luajë në Skoci me Rangers, skuadër që në të kaluarën është aktivizuar edhe futbollisti shqiptar Eros Grezda. Ish-futbollisti skocez i bën një propozim interesant Bale, ndërsa duke njohur pasionin e tij për golfin, e siguron se në Skoci ka fusha të shkëlqyera për të praktikuar golfin.

“Nëse do të isha në bordin drejtues të Rangers, do t’i ofroja një kontratë Bale. Ai është në një fazë ku kërkon ta shijojë sportin, pastaj në Skoci kemi edhe fusha të shkëlqyera për golf. E dimë që ai është një fans i madh i këtij sporti. Tifozët do ta pëlqenin shumë Bale”, u shpreh McCoist.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...