Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Balliu shkëlqen me Rayo Vallecanon, në formacionin e javës me lojtarin e Realit dhe Griezmann

Ivan Balliu është përzgjedhur pjesë e formacionit të javës së 31 në LaLiga. Lojtari i kombëtares së Shqipërisë zhvilloi një ndeshje shumë të mirë me Rayo Vallecanon në ndeshjen ndaj Getafes që u mbyll në barazim 0-0.

Lexo edhe: 

Së bashku me Balliun, në formacionin e javës sipas “Sofascore” janë edhe Tchouameni i Real Madrid si dhe Griezmann i Atletico Madrid. Në këtë sezon, 32-vjeçari ka qenë mjaft konstant me paraqitjet e tij me Rayo Vallecanon teksa koleksionon 28 paraqitje në LaLiga.

Formacioni i javës së 31 në LaLiga:

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...