Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Balliu titullar, por Rayo Vallecano ngec në transfertën e Real Betis

balliu

Sfida e javës së katërt të La Liga mes Real Betis dhe Rayo Vallecano është mbyllur me rezultatin 1-0.

Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dyja anët, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me barazim pa gola.

Lexoni edhe:

Betis u tregua më kërkues dhe në minutën e 53’ Willian Jose gjeti rrugën drejt rrjetës, duke i dhënë avantazhin dhe fitoren ekipit të tij.

Pavarësisht tentativave nga ana e Rayo-s për të barazuar, sfida në fund u mbyll me rezultatin 1-0.

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ivan Balliu luajti që nga minuta e parë e deri në fund për Vallecanon, megjithatë në fund ekipi i tij doli papikë nga “Estadio Benito Villamarin”.

Pas javës së katërt të La Liga, Betis renditet në vend të gjashtë me shtatë pikë, teksa Rayo Vallecano renditet në vend të 12-të me gjashtë pikë.

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...