IPKO Superliga

Ballkani befason kampionët, Gjilani “shpërthen” ndaj Ferizajt

Pas startit bindës në ndeshjen hapëse ndaj Drenicës, Feronikeli kampion në fuqi i Kosovës zhgënjeu pasditen e sotme në transfertën ndaj Ballkanit.

Skuadra nga Drenasi humbi me rezultatin 3-1 një ndeshje që u komplikua shumë shpejt, pasi vendasit shënuan me Baftiun në minutën e 5-të dhe dyfishuan me Krasniqin në të 19-ën.

Feronikeli rihapi takimin në fillim të pjesës së dytë, kur Haxhi Neziri shënoi në portën e Ballkanit, por vetëm 3 minuta më vonë, vendasit u kundërpërgjigjën duke shënuar edhe golin e tretë me anë të Baftiut dhe duke marrë një fitore që e çon në krye të renditjes me 4 pikë.

Gjeti fitoren e parë në kampionat edhe Gjilani i Gentian Mezanit ,që arriti të triumfojë me rezultatin 0-3 në transfertën ndaj Ferizajt. Fjoart Jonuzi zhbllokoi ndeshjen në pjesën e parë, ndërsa në 45-minutëshin e dytë ishin Progni e Bushic, që vulosën suksesin e gjilanasve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency