Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Ballkani bën detyrën ndaj Lirisë, Drita bind në javën e parë ndaj Llapit

Kampionia në fuqi i Kosovës, Ballkani e nisi me “këmbë të mbarë” sezonin 2023-2024 të Superligës.

Skuadra nga Suhareka mori fitoren 1-0 ndaj skuadrës së ngjitur këtë sezon në Superligën e Kosovës, Lirisë.

Lexo edhe: 

Pjesa e parë u mbyll me barazim pa gola, ndërsa ekipit të Dajës i mjaftoi goli i Gripshit në minutën e 65’ për të marrë pikët e plota në këtë takim dhe për ta nisur siç duhet edicionin e ri.

Ndërkohë këtë të dielë nisën sezonin edhe Drita-Llapi, me ndeshjen që u mbyll me fitoren bindëse 2-0 të vendasve.

U desh një orë e plotë lojë për t’u zhbllokuar sfida, me Krasniqin që gjeti rrjetën në minutën e 60’.

Ndërkohë në minutën e 75’ Prapashtica dyfishoi avantazhin e Dritës dhe njëkohësisht vulosi rezultatin e këtij takimi.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...