IPKO Superliga

Ballkani dështon të shkëputet në krye, Feronikeli rikthehet te suksesi

Ballkani dështoi të shkëputet edhe më shumë në krye të renditjes, pasi u mposht me rezultatin minimal 1-0 në transfertën ndaj skuadrës së parafundit të renditjes, Vushtrrisë.

Këta të fundit morën fitoren falë një penalltie të ekzekutuar saktë nga Shala në minutën e 33-të, ndërsa tashmë u ngjitën në kuotën e 15 pikëve dhe shpresojnë t’iu largohen zonës së ftohtë.

U rikthye te fitorja edhe Feronikeli, që mposhti Dukagjinin me rezultatin 4-2 në stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit. Neziraj Dabiqaj, Cariaca e Zeka shënuan për kampionët në fuqi, nga dy gola në çdo pjesë, duke vulosur suksesin.

Sfida tjetër e javës, mes Drenicës dhe Ferizajt, përfundoi me fitoren 0-2 të këtyre të fundit, duke përmbyllur kështu një javë mjaft interesante dhe rezultative për skuadrat e fundit të renditjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency