IPKO Superliga

Ballkani fiton dhe nuk i ndahet Dritës, Llapi merr 3 pikë jetike!

Ballkani e ngushtoi sërish në -1 pikë diferencën ndaj Dritës kryesuese pasi triumfoi në takimin e javës së 17-të përballë Trepça ’89 me rezultatin e pastër 2-0. Sfida e zhvilluar në Suharekë u vendos nga dy gola të realizuar në pjesën e dytë nga skuadra e Ismet Munishit. Fillimisht për Ballkanin realizoi mesfushori malazez Edvin Kuc i cili zhbolloki shifrat në minutën e 62-të. Fitoren e Ballkanit e vulosi Nazmi Gripshi në minutën e 94-t. Me këtë sukses “portokallinjtë” u ngjitën në kuotën e 38 pikëve pas 16 ndeshjeve në tabelën e renditjes dhe janë në vendin e dytë me një pikë më pak se kampionët e Dritës.

Vijon forma e mirë ndërkohë për Llapin me skuadrën nga Podujeva që triumfoi 1-2 në transfertën përballë Arbërisë duke regjistruar fitoren e 3-të në 4 ndeshjet e fundit. Me këtë sukses Llapi u ngjit në kuotën e 17 pikëve dhe është vetëm -1 pikë nga zona e shpëtimit. Elvis Prençi dhe Kastriot Selmani me golat e tyre i dhanë avantazhin e dyfishtë Llapit që në pjesën e parë. Golin e vetëm për Arbërinë dhe atë që rihapi sfidën e realizoi ish-mbrojtësi i Partizanit Labinot Ibrahimi. Arbëria e mbylli ndeshjen me një lojtar më pak pasi në të 78-ën Avdulli u ndëshkua me karton të kuq.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency