Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Ballkani fiton ndaj Llapit dhe merr kreun, Malisheva merr 3 pikët në transfertën e Lirisë

Ballkani-Llapi çelën javën e tetë të Superligës së Kosovës, me kampionët në fuqi që fituan minimalisht me rezultatin 2-1.

Skuadra nga Suhareka u tregua më kërkuese dhe zhbllokoi sfidën në minutën e 37’ me Gripshin. Pavarësisht tentativave nga ana e miqve, fraksioni i parë u mbyll me rezultatin 1-0.

Lexo edhe:

Në nisje të pjesës së dytë, më saktësisht në minutën e 47’ Kryeziu realizoi golin e dytë për ekipin e tij.

Llapi reagoi saktë vetëm në minutën e 72’, me Gashjanin që realizoi golin e vetëm të skuadrës së tij.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 2-1 me Ballkanin që pas kësaj fitoreje kryeson me 19 pikë, teksa Llapi renditet në vend të dytë me 16 pikë.

Këtë të shtunë u luajt edhe sfida Liria-Malisheva, me takimin që “foli” për miqtë.

Kjo ndeshje u mbyll me rezultatin 0-1 dhe golin e vetëm të këtij takimi e shënoi Mustafa me penallti në minutën e 68’.

Pas javës së tetë të Superligës së Kosovës, Liria renditet në vend të tetë me gjashtë pikë, teksa Malisheva ngjitet në vend të katërt me 12 pikë.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...