Kosova

Ballkani fiton ndaj Trepçes ’89 dhe merr kreun

Ballkani merr kreun e Superligës së Kosovës, duke përfituar nga barazimi i Dritës, një ditë më parë, ndaj Drenicës. Skuadra nga Theranda fitoi 0-2 ndaj Trepçës ’89 në “Riza Lushta”, takim që u ndoq nga afër nga trajneri i Kosovës, Bernard Challandes. Golin e parë për Ballkanin e realizoi Mirlind Daku në minutën e 36-të, ndërsa të sigurisë e shënoi Arbër Hoxha në minutën e 69-të, duke vulosur suksesin e mysafirëve.

Me këtë triumf, Ballkani ngjitet në vendin e parë me 55 pikë me golaverazh më të mirë se Drita, ndërsa Trepca’89 mbetet e gjashta me 32 pikë.

Llapi fitoi 4-3 me Arbërinë në një sfidë ku miqtë shënuan 5 gola, por dy në portën e dytë. I pafat Bahtiri, që shënoi dy herë në portën e tij në minutat 3’ dhe 19’, ndërsa mes këtyre finalizimeve barazoi përkohësisht Marclei. Në pjesën e dytë shënuan Hyseni dhe Januzi, ndërsa për Arbërinë sërish Marclei dhe Zabërgja.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency