Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Ballkani kryesues nuk përmbahet ndaj Feronikelit, fitore qetësie për Prishtinën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të javës së 25-të në BKT Superligën e Kosovës. Ballkani është përgjigjur me një triumf tenistik pas humbjes ndaj Malishevës.

Ekipi i Ilir Dajës fitoi 6-0 përballë Feronikelit të vendit të fundit. Thaçi, Baftiu dhe Korenica realizuan në pjesën e parë për ekipin nga Suhareka, ndërsa në fraksionin e dytë të takimit gjetën golin edhe Zeka dhe Potoku (2x).

Ballkani vazhdon të kryesojë kampionatin dardan me 51 pikë, katër më shumë se Gjilani, që nesër pret Llapin. Tre pikë mori edhe Prishtina pas fitores 2-0 kundër Ulpianës.

Miqtë rezistuan një pjesë, por Mankenda dhe Zyba i dhuruan fitoren kampionëve në fuqi. Ky ishte triumfi i dytë radhazi për kryeqytetasit, të cilët renditen përkohësisht në vend të pestë.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...