IPKO Superliga

Ballkani largon Sermaxhajn, skuadra i besohet Sejdiut

Qëndrimi i Sami Sermaxhajt te Ballkani ka zgjatur vetëm 7 muaj. Pas humbjes së fundit me Trepçën 89, kryesia e klubit dhe trajneri kanë patur një ballafaqim dhe me marrëveshje kanë vendosur që të shkëputin marrëdhëniet kontraktuale.

Sermaxhaj e ka drejtuar Ballkanin në 27 ndeshje në të gjitha garat, duke shënuar 11 fitore, 5 barazime dhe 11 humbje.

Largimi i trajnerit ndodhi vetëm dy ditë para ndeshjes së parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës kundër Feronikelit. Pasuesi i Sermaxhajt, sikurse ka mësuar Supersport, do të jetë Gani Sejdiu, që do të debutojë menjëherë ndaj ish-skuadrës së tij, Feronikelit. Trajneri mitrovicas ka fituar çdo trofe të mundshëm në Kosovë, titullin kampion me Trepçën dhe Feronikelin, si dhe Kupën dhe Superkupën e Kosovës në krye të ekipit nga Drenasi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency