IPKO Superliga

Ballkani me hap kampioni, ndalet Prishtina, Trepça bën 3 fitore radhazi

Ballkani ka arritur të triumfojë me rezultatin 0-2 në “Rexhep Rexhepi”, që është edhe fusha e kampionëve në fuqi, duke konsoliduar pozitat në krye të renditjes në IPKO Superligën e Kosovës.

Ka qenë mesfushori 21-vjeçar Blend Baftiu që ka marrë petkun e protagonistit në këtë takim, duke shënuar të dy golat në fitoren e skuadrës nga Theranda, në minutën e 31-të dhe të 66’.

Kjo është fitorja e tretë radhazi për Ballkanin, që ngjitet në krye me 29 pikë tashmë, ndërsa skuadra nga Drenasi zhytet në krizë, pasi edhe ndryshimi në pankinë nuk ka sjellë risi.

Nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola në transfertë, Prishtina e Armend Dallkut, që u ndal nga skuadra më e dobët e kampionatit ,Dukagjini. Kryeqytetasit vinin pas 3 fitoreve radhazi dhe kishin një shans shumë të mirë për të mbajtur ritmin e Ballkanit kryesues, por tani e shohin veten 5 pikë larg vendit të parë.

Një gol i sulmuesit Arb Manaj i ka dhënë fitoren e tretë radhazi Trepçës ’89, këtë herë ndaj Vushtrrisë në stadiumin olimpik “Adem Jashari” të qytetit të Mitrovicës. Me këtë fitore Trepça ’89 largohet ndjeshëm nga zona e rënies dhe tani mundtë vazhdojë e qetë garën drejt vendeve të larta të renditjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency