Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Ballkani mposht Feronikelin dhe bashkëkryeson me pikë të plota me Malishevën

Ballkani gati për surprizën ndaj Ludogorets
Ballkani gati për surprizën ndaj Ludogorets

Dy ndeshje dhe po kaq fitore për Ballkanin, kampionin në fuqi të Superligës së Kosovës. Skuadra e drejtuar nga Ilir Daja merr pikë të plota edhe në përballjen e javës së dytë të kampionatit, kundër Feronikelit, me rezultatin e pastër 2-0.

Nga një gol në çdo pjesë i mjaftoi Ballkanit përballë ekipit nga Drenasi, që regjistron kështu disfatën e radhës.

Lexo edhe: 

Golat për Ballkanin u shënuan nga Berishan në fundit e pjesës së parë dhe Ramadani në të 67-tën.

Ndërkohë Llapi iu imponua me rezultatin e thellë 3-0 Dukagjinit, që sikurse Feronikeli mbetet në kërkim të pikës së parë në kampionat.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...